Marienbad Apartment

Ubytování Marienbad Apartment v domě Villa Nizza

Dům Villa Nizza, ve kterém se nacházejí ubytování Marienbad Apartment, má zajímavou historii. Jako jeden z mála domů si po celou dobu zachoval svůj název. Budova byla postavena v klasicistním slohu v roce 1880 pekařským mistrem Gustavem Härtlem jako dvoupatrový lázeňský dům. Po roce 1900 došlo k přestavbě a ke zvýšení domu o další dvě patra. Na střeše byla zbudována terasa s atickou balustrádou, která byla bohužel v 70. letech změněna do současné podoby.

Dům zdobí sousoší Herakla a Hébé na pravé straně a sochy Tyché a Plúta na straně levé. Skulptury představují sílu, mládí, štěstí a bohatství. Dům je situován v samém srdci Mariánských Lázní naproti „Sousoší monarchů“, tedy rakouského císaře Franze Josefa I. a britského krále Edwarda VII. Historicky se zde také nacházely hodiny, které odedávna sloužily jako místo setkávání. Tyto byly na svém původním místě zdařile obnoveny.

Budova Villa Nizza je nyní v soukromých rukou, v tzv. Společenství vlastníků. V domě byl dobudován výtah a celkově je pečlivě spravován.
Marienbad Apartment se navrací k tradici původního záměru, tedy k ubytování lázeňských hostů i turistů. Ač v centru, dům je velice klidný, skvěle dostupný a výjimečně situovaný v lázeňském centru města.

Takže, sejdeme se „U hodin“. 🙂