Marienbad Apartment

Ubytování Marienbad Apartment v domě Villa Nizza

Dům Villa Nizza, ve kterém se ubytování Marienbad Apartment nachází má zajímavou historii. Jako jeden z mála domů si po celou dobu zachoval svůj název. Budova byla postavena v klasicistním slohu v roce 1880 pekařským mistrem Gustavem Härtlem jako dvoupatrový lázeňský dům. Po roce 1900 došlo k přestavbě a ke zvýšení domu o další dvě patra. Na střeše byla zbudována terasa s atickou balustrádou, která byla bohužel v 70. letech změněna do současné podoby.

The house is decorated with the statues of Herakles and Hébé on the right side and the statues of Tyché and Pluto on the left side. The sculptures represent strength, youth, happiness and wealth. The house is situated in the heart of Marienbad, opposite the “Monarchs Scuplture”, the Austrian Emperor Franz Joseph I. and the British King Edward VII. Historically, there was also clock that have always served as a meeting place. This clock is restored now and placed to its original location.

Budova Villa Nizza je nyní v soukromých rukou, v tzv. Společenství vlastníků. V domě byl dobudován výtah a celkově je pečlivě spravován.
Marienbad Apartment se navrací k tradici původního záměru, tedy k ubytování lázeňských hostů i turistů. Ač v centru, dům je velice klidný, skvěle dostupný a výjimečně situovaný v lázeňském centru města.

So, we’ll meet you “At the clock”