MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Světové dědictví UNESCO Mariánské Lázně

Mariánské Lázně, které již více než 200 let patří ke světově uznávaným lázním, jsou na prahu důležitého mezníku, vstupu na prestižní seznam světového dědictví UNESCO. Tento zápis může na další generace ovlivnit vývoj lázeňského města, které je součástí projektu „Slavné lázně Evropy“ (The Great Spas of Europe), což je sdružení 11 evropských měst, která společně usilují o zapsání na tento prestižní seznam. Co světové dědictví UNESCO pro Mariánské Lázně znamená? Nominace spočívá v jedinečné přírodní atmosféře, opírá se o přírodním zdroje a lázeňskou unikátnost – tedy architekturu, urbanismus a současně nabízené procedury, pro Karlovarský kraj typické, ale světově ojedinělé.Unesco Marianske LazneSeznam památek UNESCO v ČR byl mnoho let neměnný a obsahoval 12 zapsaných památek. Rok 2019 byl pro ČR významný, neboť se seznam o dvě památky rozšířil. A co když vyjde nominace lázeňského trojúhelníku? Bude mít Česká republika 17 památek na prestižním seznamu UNESCO? Pro tak malý stát by to byl úspěch. Pandemie Covid-19 však ukázala, jak je cestovní ruch zranitelný, a proto musí Mariánské Lázně hledat nové marketingové nástroje a cesty jak destinaci propagovat.

Marienbad Apartment Unesco

UNESCO Mariánské Lázně

V rámci UNESCO je mnoho možností, které by mohlo město Mariánské Lázně i ostatní města využít. Například možnost participace na projektu VisitWorldHeritage.com, vůbec první webové platformě věnované světovému dědictví a udržitelnému cestování. Ve spolupráci s National Geographic spustilo UNESCO projekt, který se nezaměřuje na hlavní turistické cíle, ale na regionální památky. Lázeňský trojúhelník by mohl být ideálním kandidátem, neboť cílem projektu je:

„Zůstat déle v destinacích, zažít místní kulturu i její prostředí a získat hlubší znalosti a ocenění hodnot světového dědictví.“

To je pouze jeden příklad, kterých může být mnoho. Díky zápisu na seznam UNESCO zároveň stoupne zájem o destinaci a naše lázně tak postupně budou objevovat i cestovatelé, kteří o Mariánských Lázních dosud nevěděli.

Úspěch Mariánských Lázní záleží na mnoha faktorech, které Marienbad Apartment ovlivnit nemůže. Zajímá nás však co se děje a snažíme se obnovovat a chránit přírodní zdroje v okolí města Mariánské Lázně a přispíváme takto k udržitelnosti přírodních a jedinečných zajímavostí v naši destinaci.

Tak přijeďte objevit unikátní přírodní prostředí světoznámých lázní. Prověřte dostupnost našich apartmánů. Máte dotaz na naše ubytování? O destinaci? O tipech co navštívit a co raději ne? Zeptejte se nás.